Veronika Turányiová

Niki (1)
Zóna 253

Niečo o mne

Jogu som ako cvičenie registrovala dlhé roky a vždy ma niečím priťahovala, ale nikdy som si vo svojom nabitom rozvrhu nenašla čas navštíviť nejaký kurz. Až keď som ostala na materskej dovolenke a mala som toho času úplne najmenej a pridružili sa aj bolesti chrbta, až vtedy nastal u mňa zlomový bod. Vedela som, že ak chcem dať zo seba svojej rodine čo najviac, musím sa najprv sama dať do poriadku a vtedy som začala navštevovať prvé vedené hodiny jogy. Popritom som pravidelne cvičila aj doma. Nemusela som sa do toho nútiť, pretože sme si s jogou dokonale sadli 🙂 Tešila som sa na každé ďalšie cvičenie.

Po čase som sa rozhodla posunúť o krok ďalej a absolvovala som základný akreditovaný kurz inštruktora jogy, aby som posolstvo jogy mohla šíriť ďalej, prostredníctvom vlastných vedených lekcií. Svoje obzory plánujem rozširovať aj ďalšími kurzmi a školeniami.

Jogu vnímam nielen ako druh pohybu, je omnoho komplexnejšia. Pracujeme pri nej s naším telom, ale aj s dychom a našou mysľou - s celou našou bytosťou. Som človek, ktorý sa stále potrebuje učiť niečo nové a joga mi dáva neskutočný zmysel, pomohla mi odpovedať na mnohé otázky a spojila mnohé súvislosti.