Ľudovít Kysela

kysela ludovít
Zóna 253

Niečo o mne

Ľudovít Kysela

„Ako chlapec som nebol žiaden športový typ. Nebavil ma futbal a ani na telesnej som nevynikal. Bol som obyčajný chudý chalan. To sa však začalo meniť po skončení strednej školy, kedy som začal aktívne cvičiť. A to je niečo, čo mi ostane asi navždy, keďže bez pohybu už neviem byť.

Skúsil som si rôzne odvetvia. Behal som Spartana, skúšal Box aj sebaobranu, no venujem sa primárne silovému, kulturistickému tréningu. Láka ma Powerlifting, a týmto smerom sa aj aktuálne orientujem. Ako sa hovorí: „Kde je vôľa, je aj cesta!“, a tak, ako kedysi 50kg chlapec dnes drepujem s 200kg. Preto viem, že netreba váhať, ale začať. Prvý krok je najťažší, ale potom to už ide.

Cvičím už vyše 15 rokov a za tú dobu som si prešiel všeličím a nazbieral kopec skúseností. Od naberania hmoty po chudnutie, cez suplementy po výživu až po zvyšovanie sily a kondície. Preto, ak treba, poradím so všetkým 🙂

Získané vedomosti som si potvrdil nielen na sebe, ale aj oficiálne. Mám certifikáty Fitness II. stupňa a Kulturistika I. stupňa, takže nemusíš mať obavy z toho, či viem, o čom rozprávam 🙂

Trénerstvu sa venujem vo svojom voľnom čase, pretože ma cvičenie baví a rád by som so svojimi vedomosťami a skúsenosťami pomohol aj iným, dosiahnuť svoje ciele.